Chorvatsko-apartmany.cz - Apartmány v Chorvatsku, Dovolená v Chorvatsku Ubytovaní v soukromí

Chorvatsko apartmány Vám nabízejí velmi rozsáhlou nabídku ubytování v soukromých apartmanech v Chorvatsku. Pokud je Chorvatsko vaší oblíbenou destinací, nabízíme Vám pro sezonu 2021 nabidku více než 750 domů, apartmány, pokoje a penziony. A to vše, s přímým kontaktem na majitele. Ubytování a apartmány bez cestovky.

  • Internet / Wi-Fi
  • Bezbariérový
  • Parkování u domu
  • Klimatizace
  • Domácí mazlíčci

Chorvatsko ubytování - Mohlo by Vás zajímat

Susena-rajcata.cz - sušená rajčata z Itálie
LEONA - apartmány
Ubytování Diego

Cesta na jih - nejen Rakousko, ale také Maďarsko

Ať jedete z Čech, nebo z Moravy, nejjednodušší, ale také nejvíce frekventovaná cesta do Chorvatska vede přes hraniční přechod Mikulov. Možné to je i přes Hatě u Znojma, ale cesta tam z Jihlavy je pomalá a komplikovaná. Z Vídně pak po dálnici A2 na Štýrský Hradec (Graz), odtud na přechod Spielfeld/Šentilj a do slovinského Mariboru. Při cestě na Istrii mnozí zamíří na Lublaň (Ljubljana) a Postojnou, jiní jedou (stejně jako při cestě do Dalmácie) přes hraniční přechod Macelj na Záhřeb (Zagreb). Pak už po dálnici A1 přes Karlovac, Bosiljevo (odbočka na Rijeku), dva pověstné tunely, Zadar, Split (Dugopolje) do Šestanovce (sjezd na Makarskou).

Další mnohem méně využívaná, ale rychlá a pohodlná cesta do Záhřebu vede přes Bratislavu, přechod Rajka do Maďarska a dál po E 65 přes město Szombathely na hraniční přechod Letenye/Goričan do Chorvatska. Pohodlnější, byť o nějakých 150 km delší, je cesta přes Budapešť. Časově se od oné první trasy příliš neliší. O něco více užívaná je trasa z Čech přes Dolní Dvořiště, Linec a Graz, případně přes Linec, Salcburk a Villach na Slovinsko a do Istrie. Touto cestou jezdí do Chorvatska většina Němců, takže tam bývá velmi hustý provoz. S nezbytnými přestávkami a střídáním dvou řidičů trvá cesta z Mikulova do Splitu nějakých deset hodin. Je to ale jen velmi hrubý odhad, protože zejména prázdninové víkendy jsou poznamenané častými zácpami a pomalou jízdou v kolonách.

Ať zvolíte k cestě do Chorvatska kteroukoliv trasu, počítejte s tím, že občerstvení nebo nocleh cestou nepatří k nejlevnějším. Bagetu u benzínky nekoupíte levněji než za stovku, nocleh - pokud nehodláte sjíždět z dálnice a hledat levnou variantu - rodina sotva pořídí levněji než za dva tisíce. I nadále proto vychází jako nejpřijatelnější varianta chleba a řízek z domova, termoska s kávou a klidné posezení na některém z dobře vybavených odpočívadel v Rakousku. Nebudete ostatně sami, mnozí Rakušané, Němci a Nizozemci si počínají stejně.

Mýtné a dálniční známky

Rakousko
Desetidenní dálniční známka 7,90 eura
Taurské tunely na dálnici A10 9,50 eura
Slovensko
Týdenní dálniční známka 4,90 eura
Měsíční 9,90 eura
Maďarsko
Desetidenní "virtuální" dálniční známka 2750 forintů (250 Kč)
Slovinsko
Měsíční dálniční známka 30 eur
Chorvatsko
Hraniční přechod Macelj (Slovinsko) - Záhřeb 42 kun
Hraniční přechod Goričan (Maďarsko) - Záhřeb 29 kun
Záhřeb - Rijeka 60 kun
Záhřeb - Zadar 105 kun
Záhřeb - Šibeník 134 kun
Záhřeb - Split (Dugopolje) 157 kun
Záhřeb - Makarská (Šestanovec) 171 kun

© Chorvatsko Apartmány | Všechna práva vyhrazena | Design Wedipa.com | Redakční systém Owd.cz